ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7107366
*
nr 710 7366
Spegel
sent 1800-tal, Valnöt, höjd: 178
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 17:51:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:01:11
1
2.000 kr
22/8 17:40:53
2
1.600 kr
22/8 17:45:18
2
1.800 kr
22/8 17:46:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar valnöt
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
*
Spegel
nr 710 7366
Spegel
sent 1800-tal, Valnöt, höjd: 178
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 16:01:11 | 1 | 2.000 kr |
22/8 17:40:53 | 2 | 1.600 kr |
22/8 17:45:18 | 2 | 1.800 kr |
22/8 17:46:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar valnöt
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46